A Karikó Katalin által alapított JATE-díj megtervezésére hirdetett alkotói pályázatot az SZTE
A nyílt alkotói pályázat nyertese 300 ezer forint pénzjutalmat kap.
A nyílt alkotói pályázat nyertese 300 ezer forint pénzjutalmat kap.
A kutatónő tizennyolc egyetem díszdoktora, valamint tíz akadémia tagja.
Kimagasló tudományos eredményt elérő, a Szegedi Tudományegyetemhez (SZTE) kötődő nőknek állítanak emléket a szegedi füvészkertben. A terveket az első hazai női Nobel-díjas, Karikó Katalin jelenlétében mutatták be.
A Nobel-díjas kutatónő által alapított JATE-Díjat mostantól a szegedi egyetem oktató-kutatói és hallgatói is elnyerhetik kiemelkedő eredményeikért.
Munkássága tiszteletére az egyetem egy tantermet nevezett el a Nobel-díjas kutatóról.
Befejezték a Nobel-díjas Karikó Katalin és Szent-Györgyi Albert hatalmas portréját, amely egy 17 emeletes újszegedi toronyház falára került fel.
Mielőtt bárki rohanna a boltba, hogy legó Karikó Katalin vagy Krausz Ferenc kerüljön a karácsonyfa alá, eláruljuk, hogy a nem hétköznapi ötlet csak képen létezik, amelyet mesterséges intelligencia segítségével készítettek.
A tudományos élet legrangosabb nemzetközi kitüntetését a díjazottaknak XVI. Károly Gusztáv svéd király adta át a stockholmi hangversenyteremben rendezett ceremónián.
Megtartotta Nobel-előadását Stockholmban Karikó Katalin biokémikus, kutatóbiológus, aki az amerikai Drew Weissmannal megosztva veheti át idén az orvosi-élettani Nobel-díjat az mRNS-alapú vakcinák kifejlesztését megalapozó felfedezéseiért.
Karikó Katalint a National Inventors Hall of Fame tagjává avatták Washingtonban.
Így tisztelegnének a két Nobel-díjas tudós előtt.
Karikó Katalin 1973-ban kezdte el szegedi tanulmányait biológus szakon, most egykori egyetemén tartott szemináriumot.
Áttörések - Életem és tudomány címmel mutatták be a Magyar Tudományos Akadémián a Nobel-díjas Karikó Katalin önéletrajzi könyvét.
Jövő héten csütörtökön érkezik egykori egyetemére a Nobel-díjas kutató.
A nagykanizsai Ágoston Barbara felvételt nyert az angliai Imperial College London osztatlan kémia mesterszakára. A diáklány kémiából több hazai és nemzetközi versenyen is jól szerepelt. Az OTIO döntőjében személyesen találkozhatott Karikó Katalinnal is.
A magyar tudóst kedden értesítették arról, hogy társaival közösen megkapta a fizikai Nobel-díjat.
Aki szeret problémákat megoldani, annak való a tudomány - jelentette ki Karikó Katalin Philadelphiában, a Pennsylvaniai Egyetemen tartott sajtótájékoztatón néhány órával azután, hogy Stockholmban bejelentették, Drew Weissmannal együtt ők kapják idén az orvosi-élettani Nobel-díjat. Karikó ezután a fiataloknak és a nőknek is üzent.
Közös kép Karikó Katalinnal, hosszas méltatás vagy reflektálás a magyar oktatás helyzetére - mutatjuk, a magyar politikusok, pártok hogyan gratuláltak a kutatónőnek.
Karikó Katalin ötleteit nem mindig fogadták kitörő lelkesedéssel.